Tiens Üniversitesi

Tiens Üniversitesi

Tiens Üniversitesi

Tiens Üniversitesi bilindiği gibi, bir kuruluşun ilerlemesi yeteneklerine bağlıdır ve yetenek de eğitim ile işlenir. Bir üniversite kurmak, Yönetim Kurulu Başkanı Li Jinyuan’ın uzun süredir hayali idi.

1996 yılından beri, Tiens Grubu toplam 670 milyon Yuan (>78 milyon Avro) gibi bir tutarı Tianjin Tiens Kolejinin kuruluşuna yatırım yapmak için kullanmıştır. Tiens Grubu, şu anda 3,2 km2’lik bir alana yayılacak, 2,10 milyon m2 binalarıyla 30.000’den fazla öğrenciye hizmet verebilen uluslararası bir üniversite kurmayı başarmıştır.

Üniversite, birinci sınıf spor tesisleri ve golf sahası, yat iskelesi gibi eğlence tesislerinin yanısıra dünya standartlarında öğretim tesisleri, laboratuvarlar, kütüphaneler ve gündelik yaşama ilişkin pek çok imkan barındırmaktadır. Uluslararası Tiens Üniversitesi dünyaca ünlü üniveristeler ile el sıkışarak, liderler ekibini oluşturmak için uluslararası üst düzey işletme uzmanlarını ve eğitimcileri istihdam edecektir. Bu mükemmel ekip, dünya çapında yetenekler yetiştirmek için çabalayacaktır.

Uluslararası Tiens Üniversitesi “Sanayi – Üniversite – Kurum” geliştirme sürecinin hep birlikte tartışılması için Nobel Ödüllü 7 profesörü ve danışman olarak davet etmiştir. Aynı zamanda, dünya sınıfında yönetim uzmanları, eğitimciler ve hatta şirketlerin CEO’ları da öğrencilerin ileriki yıllar için kariyer planlamalarını yapmaları konusunda denetleme ve koçluk yapmak üzere davet edilmişlerdir. Bu organizasyon, Uluslararası TIENS Üniversitesi’nde eğitim gören yeteneklerin kariyer yapmalarını, iş kurmalarını ve grubun gelişimine katkıda bulunmalarını sağlayacaktır. Bunu takiben, Tiens Grubu “1+1>100” projesini başlatarak toplumun gelişmesine daha fazla katkıda bulunmak için daha fazla uluslararası yeteneği eğitmeyi hedefliyor.

Uluslararası TIENS Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Biyolojik Bilim ve Teknoloji Fakültesi, Elektronik ve Enformasyon Fakültesi ile Sanayi ve Ticari İşletme Fakültesi gibi birimleri barındıran 120 dalda 20 fakülte kurması beklenmektedir. Böylelikle, Uluslarası TIENS Üniversitesi’nde farklı ülkelerden, profesyonel ve farklı disiplin almışyetenekler, araştırma-geliştirme, üretim, kalite kontrol, lojistik ve pazarlama sinerjisini anlamak ve Tiens Global Sağlık Kuruluşu’nun gelişmesine katkıda bulunmak için eğitim görme imkanına sahip olacaktır.

Kaydet