Tiens Sosyal Sorumluluk

Tiens Sosyal Sorumluluk

Tiens sosyal sorumluluk

Tiens sosyal sorumluluk; Sağlık ürünleri alanında faaliyetlerini sürdüren ve ulusal bir kuruluş olan Tiens Grubu, çalışma ve gelişme süreci boyunca “Düşük Karbonlu Yaşam” felsefesini amaç olarak benimsemiş ve çalışmalarını buna göre yönlendirerek çevreyi koruma ve geliştirme aktivitelerine katkıda bulunmak için çaba sarfetmiştir.

Tiens Grubu yıllar boyunca ürün yelpazesinde yer alan tüm ürünlerini çevre ile ilişkilendirmiş ve tüketicilerin istekleri ile bu ilişkiyi birleştirmiştir. Çalışanlarını, iş ortaklarını ve halkı, düşük karbonlu yaşam ve çevreyi koruma konusunda bilinçlendirerek halkın yaşam alanının kalitesini adım adım artırmıştır. Tiens Grubu ürün paketleme araştırma ve geliştirmesi konusunda çevreyi koruma felsefesine bağlı kalarak hem maliyeti düşürmüş hem de çevre koruma standartlarını ve sosyal talepleri karşılamıştır. Ayrıca, çevre dostu alışveriş poşetleri kullanarak “beyaz çöp” olarak adlandırılan geri dönüşümü olmayan çöp miktarını azaltmış, çalışanlarının ve iş ortaklarının ağaçlandırma organizasyonlarına katılımını sağlamıştır. Tiens Grubu aynı zamanda ”Su Tasarrufu, Yeşil ve Düşük Karbonlu Yaşam” fikri doğrultusunda çevre temizleme projeleri başlatmıştır.

Tiens Grubu’nun çevre koruma konusundaki duyarlılığı ve bu konudaki sorumluluklarını yerine getirmesi, yaşamın her alanında örnek olacak bir davranış biçimidir.

Tiens Grubu, her yıl Dünya Günü için Çevre Koruma ve Enerji Tasarrufu konusunda bir tanıtım düzenleyerek çalışanlarının ve iş ortaklarının tüm Çin kapsamındaki ağaç dikme organizasyonuna katılımını sağlamaktadır. Ayrıca, iş ortaklarını da farklı sosyal yardımlaşma organizasyonları başlatmaları için teşvik edip çevreyi koruma ve ülkeyi güzelleştirme konusunda imkanlar yaratmıştır. Örneğin, “Düşük Karbon ve Çevre Dostu Yaşam” fikrinin benimsetilmesi için Xi’an şehrine bir “TIENS Çevre Koruma Gezisi” düzenlemiştir.

Çin’in en büyük çöl parkı olan Shanshan Dune Park’da Tiens Grubu “Çevreyi Korumak Her Bireyin Sorumluluğudur” adı altında bir eğitim kampı organize etmiştir. Japonya’da, “Challenge 25” adı verilen ve Japon hükümetinin sera gazlarının salınımını azaltmak amacı ile düzenlediği organizasyonda aktif olarak rol almıştır. Nagano-ken – Takashi Hiroshi bölgesinde bulunan Ikusaka Köyü’nde, Tiens Grubu bir “Orman Koruma Paktı” imzalamış ve 100 hektarlık alana yayılmış “TIENS-ecoca Ormanı”nın bakımını ve sorumluluğunu üstlenmiştir. Eş zamanlı olarak, Tiens Grubu lokal çalışanlarını ve iş ortaklarını organize ederek, bu kişilerin orman temizleme ve ağaç dikme aktivitelerine katılımlarını sağlamış ve orman koruma bilinçlerini geliştirmeyi hedeflemiştir. Bu aktivite yerel köy halkından çok sıcak ilgi görmüştür.

Rusya’da ise, çevre koruma temalı farklı projelerin tanıtılmasına yardımcı olmak, çevre konularında halkın bilincini artırmak ve yerel çevre koruma iş kolları ve birimlerinin geliştirilmesine destek olmak için, Uluslararası Mikhail Gorbaçev Yeşili ve Çevreyi Koruma Vakfı’na 150,000 Amerikan Doları bağışlamıştır.

2011 yılı başında, Tiens Grubu WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile temasa geçerek WWF’in Çin’deki çevre koruma projelerini tanıtma ve desteklemek amacıyla WWF – Sürdürülebilir Kalkınma ve Gelişme İş Federasyonu’nun kurumsal üyesi olmuştur. Tiens Grubu, aynı zamanda “Dünya Saati” organizasyonuna aktif olarak katılmış, “Düşük Karbonlu Yaşam – Benden Başlar” başlıklı bir teşvik ve tanıtım mektubu yayınlamış ve bir dizi çevre koruma projesini ve “Yeşil Ev” gibi sosyal yardımlaşma etkinliklerini başlatmıştır.

Ülke çapında sağlık ve bakım ürünleri endüstrisindeki özel işletmeler arasında, Tiens Grubu ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasını ve “OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” sertifikasını alan ilk kuruluştur. 2006 ve 2007 yıllarında sırasıyla sertifikasyon sürecinden geçmiş ve sonuçta sertifikalara sahip olmuştur. Çevre koruma sorumluluğunu almak dışında, Tiens Grubu çalışanlarının sağlık ve güvenliğine de önem vermiş ve “Yeşil, Çevre Dostu, Sağlıklı, Güvenli ve Uyumlu İşbirliği” felsefesini benimsetmek için üretim güvenliği konusunda yaptığı yatırımları artırmıştır.

Sonuç olarak, Tiens Grubu Birleşmiş Milletler Ekoloji Güvenliği Komitesi ve Uluslararası Ekoloji Güvenliği Akademisi tarafından “Uluslararası Ekoloji Güvenliği Dalında En iyi Kuruluş” unvanına layık görülmüştür. Tiens Grubu, UNIDO (Birleşmiş Milletler Sanayi Kalkınma Teşkilatı) ve Dünya Çin Ticaret Birlik Derneği tarafından “Yeşil Medeniyete Katkıda Bulunan Kuruluş” ödülü ile onurlandırılmış ve bazı ürünleri de Çevre Koruma Bakanlığı tarafından sertifikalı çevre etiketine sahip olmaya layık görülmüştür.

10 küsür yıldır inişler ve çıkışlar yaşayan Tiens Grubu, her zaman sosyal güvenilirliğini aklında tutmuştur ve buna göre davranmıştır. “Toplumdan, Toplum İçin” – Tiens Grubu Çin’deki ve dünyadaki toplum refahını iyileştirmeyi kendine görev edinmiştir Bugüne kadar, 1.5 milyar RBM’yi (~ 176 milyon €) sosyal yardım ve kamu refahına yönelik projelere yatırmıştır.

Kaydet